Twarz

Skóra bez przebarwień

Jesień i zima to optymalny okres abyś pozbyła się przebarwień powstałych podczas lata, bądź tych, które nabyło się już dawno, ale chciałabyś je zminimalizować.

Przebarwienia to zgromadzony w jednym miejscu barwnik skóry. Pojawianie się przebarwień spowodowane jest nieprawidłowościami w funkcjonowaniu melanocytów – komórek wytwarzających melaninę.
Do bezpośrednich przyczyn powstawania przebarwień zalicza się:

– szkodliwe działanie promieni UV,
– skutki uboczne leków hormonalnych,
– zażywanie leków uwrażliwiających na światło (np. przeciwreumatycznych, antybiotyków, leków nasercowych,     preparatów zawierających niektóre zioła),
– opalanie blizn powstałych w wyniku zmian trądzikowych,
– zablokowana wątroba i niewłaściwie funkcjonujący woreczek żółciowy.
Do przebarwień należą:
– piegi (cecha dziedziczna),
– ciemne plamki (powstałe po ekspozycji na promienie słoneczne),
– plamy wątrobowe (inaczej plamy starcze, obecnie nazywane również starzeniem posłonecznym, ponieważ pojawiają się u coraz młodszych osób. Tworzą się w wyniku zaburzonej pracy melanocytów, spowodowanej starzeniem się organizmu. Efekt potęguje opalanie się.),
– ostuda (rozległe, żółtobrunatne przebarwienia, z reguły symetryczne, występują głównie na twarzy, najczęściej u kobiet. Pojawiają się w czasie ciąży, ale również podczas zażywania pigułek antykoncepcyjnych oraz leków hormonalnych. Często także są skutkiem intensywnego opalania.)
Czym minimalizować intensywnosć przebarwień, bądź usuwać je całkowicie?
Najskuteczniejszy okazuje się profesjonalny zabieg przy użyciu lasera, wykonany w salonie kosmetycznym bądź gabinecie medycyny estetycznej. Domowe sposoby na zmniejszenie intensywności przebarwień to:
– kremy z kwasami lekko złuszczającymi naskórek (kwas migdałowy, kwas pirogronowy, kwas salicylowy AHA, BHA, PHA ),
– peelingi enzymatyczne z kwasami.
– toniki,
– sera,
– płatki peelingujące,
– itp.
Osobiście polecam moje ulubione płatki peelengujące do twarzy ANEW CLINICAL ADVANCED RETEXTURISING PEEL i krem do twarzy na noc BANDI Professional z kwasem migdałowym.
Życzę Ci pięknej, gładkiej i jednolitej skóry bez przebarwień! :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *