Ciało,  Pozostałe

Skarpetki złuszczające: opis, sposób użycia, triki zwiększające rezultaty

 

Jesień to zdecydowanie odpowiedni moment na pełną i wręcz ekstremalną regenerację skóry stóp po lecie. Przesuszoną słońcem, obtartą piaskiem i z kilkoma odciskami po mniej wygodnym, letnim obuwiu, należy doprowadzić do stanu stóp niemowlaka. Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. Z pomocą nadchodzą kwasy owocowe. Forma skarpet nasączonych tymi specyfikami to niezwykle intensywna kuracja, która po około 3 dniach od zastosowania, powoduje odchodzenie sporych płatów “starej skóry”. Ten etap trwa nawet do tygodnia czasu, a podczas jego trwania pod żadnym pozorem nie można na siłę odrywać odchodzących warstw. Grozi to pojawieniem się blizn i przebarwień, ponieważ skóra pod spodem nie zdążyła się jeszcze w pełni zregenerować. Żadnego z etapów nie należy sztucznie przyspieszać – wszystko ma się dziać swoim tempem, u każdej z nas indywidualnie. 

Na rynku znajdziesz wiele dostępnych produktów tego typu. ja natomiast po przetestowaniu skarpetek z kilku dostępnych marek, zdecydowałam się polecić te z NeoNail. Zadecydowały o tym 3 istotne czynniki – skuteczność, jakość i przystępna cena (około 25 zł).

SKARPETKI ZŁUSZCZAJĄCE Z KWASAMI OWOCOWYMI SILKY FOOT NEONAIL – OPIS PRODUKTU + TRIKI ZWIĘKSZAJĄCE REZULTATY

OPIS PRODUKTU:

Skarpetki złuszczające Silky Foot firmy NeoNail, które osobiście wybrałam, według producenta:
“Służą do usuwania nadmiaru zrogowaciałej skóry oraz twardych i bolesnych odcisków, dzięki czemu skóra na Twoich stopach wróci do doskonałej kondycji. Skarpetki są wyjątkowo skuteczne, a efekty są widoczne już po 1 zabiegu! Silky Foot wykazuje działanie zbliżone do pedicure i peelingu. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do kilku tygodni, dzięki poprawie kondycji skóry po zabiegu. Zabieg jest wyjątkowo prosty. Z produktu mogą korzystać zarówno mężczyźni jak i kobiety. Po zabiegu wyeliminowane są bakterie oraz
nieprzyjemny zapach.”

MÓJ KOMENTARZ
Mogę potwierdzić, że sprawdziłam działanie tego produktu już w zeszłorocznym sezonie jesienno – zimowym i nie mam żadnych zastrzeżeń co do zgodności opisu produktu z efektem końcowym po zabiegu. Żeby efekt był jeszcze lepszy i rezultaty utrzymywały się na długo po, podpowiem kilka moich sprawdzonych trików.

JAK ZWIĘKSZYĆ EFEKTYWNOŚĆ ZABIEGU – KILKA TRIKÓW

1. Przed założeniem skarpetek, wymocz stopy w gorącej kąpieli z dodatkiem zmiękczającej soli do kąpieli lub płynu.
2. Po założeniu skarpetek z kwasem, ubierz na nie grubą parę wełnianych skarpet – ciepło spotęguje efekt.
3. Staraj się nie chodzić za dużo i za szybko podczas trwania zabiegu, ponieważ skarpetki mogą pęknąć, a część dobroczynnego kwasu – wylecieć.
4. Produkt trzymaj na stopach nawet do 3 h – dłużej, niż zalecenia na opakowaniu.
5. Po upływie wymaganego czasu, umyj stopy ciepłą wodą, osusz ręcznikiem i nakremuj zmiękczającym preparatem do stóp.
6. Kiedy skóra zacznie się łuszczyć po kilku dniach, smaruj na bieżąco odsłaniające się nowe, delikatne warstwy skóry. Używaj kremów nawilżających i regenerujących do stóp.
7. Po upływie około tygodnia, kiedy całość starego naskórka zejdzie, dbaj systematycznie o ten nowy. Raz w tygodniu wymocz stopy w zmiękczającej kąpieli, kremuj je codziennie, unikaj ciasnych, obcierających butów, noś wygodne wkładki w obuwiu zamkniętym.

UWAGI!

Pamiętaj, by zawsze zmyć lakier lub usunąć manicure hybrydowy z paznokci u stóp, ponieważ kwasy rozpuszczą lakier i zafarbują na jakiś czas Twoje stopy!

Nie planuj wizyty w saunie i na basenie w przeciągu 2 tygodni od zastosowania skarpetek. Oprócz nieestetycznego wyglądu odchodzących płatów skóry, Twoje stopy są w tym czasie bardziej narażone na zakażenia grzybiczne i bakteryjne.
To moje 7 trików dla lepszego efektu gładkich stóp, trwającego dłużej.

SPOSÓB UŻYCIA

Według zaleceń producenta, sposób użycia wygląda następująco:
– “Usuń lakier z paznokci. Umyj i dokładnie wytrzyj stopy.
– Otwórz opakowanie i rozetnij maskę, włóż stopy w maski.
– Czas aplikacji od 90 – 120 min. w zależności od kondycji skóry.
– Po zabiegu dokładnie umyj stopy.
– Naskórek zacznie się łuszczyć w ciągu 3 – 5 dni ujawniając miękką, jędrną skórę.”

 

Źródło grafik z produktem, sposobu stosowania i cytaty słów producenta: www.neonail.pl

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *