Profesjonalne zabiegi odmładzające,  Profesjonalne zabiegi odmładzające od kuchni

Wampirzy lifting – wszystko, co chcesz wiedzieć o terapii osoczem bogatopłytkowym

Dostałam bardzo dużo zapytań odnośnie tzw. wampirzego liftingu, czyli terapii własnym osoczem bogatopłytkowym, który jest moim ulubionym, profesjonalnym zabiegiem odmładzającym. Postanowiła zebrać całą moją wiedzę oraz doświadczenie w danym temacie i napisać dla Was wyczerpujący artykuł, który dostarczy odpowiedzi na mam nadzieję, prawie każde pytanie. Zaczynamy!
 

CZYM JEST WAMPIRZY LIFTING?

Wampirzy lifting to zabieg regeneracyjny, który polega na wstrzykiwaniu pacjentce jej własnej krwi, a konkretnie pozyskanego z tej krwi osocza bogatopłytkowego (PRP – Plateled Rich Plasma), w celu wypełnienia zmarszczek. Niewielką ilość krwi pobiera się od pacjenta i odwirowuje się w celu oddzielenia czerwonych krwinek od osocza bogatopłytkowego. Taki zestaw zawiera specjalny odczynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Wszystko odbywa się podczas jednej wizyty, a zabieg trwa około 1h.

ALTERNATYWA DLA INWAZYJNYCH ZABIEGÓW

Jest to alternatywa dla kobiet, które obawiają się nienaturalnego wyrazu twarzy po inwazyjnych zabiegach z zakresu  medycyny estetycznej. 

POPULARNY ZABIEG WŚRÓD GWIAZD 

Z zabiegu usuwania zmarszczek bez użycia skalpela skorzystała już m.in. Kim Kardashian, która nagłośniła jego pozytywne rezultaty w mediach społecznościowych .

CZY JEST ON W PEŁNI BEZPIECZNY?

Zabieg wstrzykiwania osocza niesie za sobą pewne ryzyko  (jak każdy zabieg), w związku z tym nie jest on przeznaczony dla każdego. O tym, jak wygląda wampirzy lifting, kto kwalifikuje się do zabiegu i jakich rezultatów się spodziewać, przeczytasz w dalszej części artykułu.

CZYM JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?

Osocze bogatopłytkowe  zwane PRP – Plateled Rich Plasma, to preparat krwiopochodny, który jest pozyskiwany z krwi pacjenta. Jest ono bogate w komórki i czynniki wzrostu – peptydy, które mają za zadanie pobudzanie innych komórek do podziału i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek skóry. Jednym zdaniem – następuje odmładzanie skóry.

DO KOGO SKIEROWANY JEST TEN ZABIEG? 

Wypełnianie zmarszczek za pomocą osocza pozyskanego z własnej krwi jest przeznaczone dla pacjentów, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy (Procesy starzenia się zaczynają postępować już od około 20. roku życia). To także zabieg stworzony dla alergików, którzy są uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Jest to również wspomniana alternatywa dla osób, które obawiają się nienaturalnego wyrazu twarzy po zabiegach chirurgicznych, wypełniaczach czy botox’ie  lub z różnych powodów medycznych nie kwalifikują się do innych zabiegów.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

– Szara, matowa i sucha skóra.

– Chęć spowolnienia procesów starzenia się skóry.

– Występowanie zmarszczek.

– Łysienie i wypadanie włosów.

– Powiększanie punktu G u kobiet (przywracanie orgazmu – fachowe zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej).

– Uzupełnienie innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i terapii laserowej.

– Blizny i zmiany potrądzikowe.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Na 7 dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym). Na 5 dni przez zabiegiem – unikanie przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów z Ginkgo Biloba.  Dodatkowo, na dobę przed nawodnić dobrze organizm, nie spożywać alkoholu, nie jeść produktów rozrzedzających krew – np. cebuli. W dniu zabiegu unikaj wahań termicznych otoczenia, np. nie korzystaj z sauny, solarium, łaźni parowej, itp.

PRZEBIEG ZABIEGU

Po wypełnieniu karty pacjenta i zakwalifikowaniu osoby do zabiegu, nakłada się maść znieczulającą na około pół godziny – 40 minut. Całość nakrywa cienką folią zabiegową. Następnie lekarz lub pielęgniarka pobiera od pacjenta krew – w zależności od gabinetu i wielkości ostrzykiwanych miejsc  od 1 do 8 probówek. Następnie odwirowuje się je w specjalnej wirówce. Znajduje się w niej jałowy i amorficzny żel, który oddziela czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. Do tak odseparowanego osocza PRP, dodawany jest specjalny odczynnik (trombina lub chlorek wapnia), który aktywuje płytki krwi do produkcji cytokin (białek stymulujących wzrost komórek). Po odwirowaniu i upływie czasu potrzebnego do znieczulenia, zmywa się maść znieczulającą, odkaża ostrzykiwane miejsce i podaje preparat na dwa sposoby: albo za pomocą metody stosowanej w mezoterapii, albo liniowo wzdłuż zmarszczek (wolumetria). Na koniec, twarz smarowana jest kremem łagodzący i przyspieszający regenerację naskórka.  

 

JAKIE PRZEMIANY ZACHODZĄ W NASZYM ORGANIZMIE?

Po zabiegu zachodzi proces identyczny z procesem gojenia się ran. Następują:

– stymulacja komórek macierzystych do namnażania,

– pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, 

co prowadzi do regeneracji i rewitalizacji komórek skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia,

– tworzenie się nowych naczyń krwionośnych.

EFEKTY PO ZABIEGU

Do najważniejszych i zauważalnych efektów pozabiegowych należą:

– elastyczna i jędrna skóra,

– poprawa ukrwienia skóry,

– wygładzenie zmarszczek,

– ujednolicenie struktury skóry,

– rozpromienienie i rozjaśnienie naskórka,

– wypełnienie i poprawa owalu twarzy,

– przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.

ZALECENIA POZABIEGOWE 

Po zabiegu unikamy przebywania w miejscach o skrajnie różnych temperaturach. Szczególnie przez pierwsze 48h nie korzystaj z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna (kriokomory). Niewskazane jest również opalanie się ani dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st. C. Nie nakładamy makijażu do 24 h – dlatego, że igła przerywa ciągłość naskórka, powstają dziurki niewidoczne gołym okiem , jednak powoduje to przedostanie się głębiej substancji zawartych w kosmetykach do makijażu. Bezpośrednio po zabiegu, miejsca iniekcji  utrzymujemy w czystości. Zmieniamy ręczniki i poszewkę poduszki. Nie całujemy zwierząt i nie przytulamy się do nich. Przez 3 dni po zabiegu nie należy pływać i nie podejmować intensywnego wysiłku fizycznego.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

Jak każdy z zabiegów, także wampirzy lifting ma listę przeciwwskazań. Oto one:

– ciąża,

– laktacja,

– choroby krwi,

– choroby nowotworowe,

– choroby autoimmunologiczne,

– przewlekłe choroby wątroby,

– zakażenie wirusem HIV,

– opryszczka (wykwit),

– nieuregulowana tarczyca,

– nieleczona cukrzyca,

– ostre zakażenia wirusowe,

– leczenie immunosupresyjne,

– zaburzenia krzepliwości krwi,

– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (antykoagulantów – dotyczy zestawu do biostymulacji wolumetrycznej).

WAMPIRZY LIFTING SPOSOBEM NA ZAHAMOWANIE ŁYSIENIA

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest przeznaczona nie tylko do regeneracji skóry i wypełnienia bruzd, ale także jest przeznaczona do hamowania procesu łysienia, stymulacji odrostu włosów oraz ich zagęszczania. 

WYGLĄD SKÓRY PO ZABIEGU

Należy pamiętać, że każdy z nas jest inny – ma inny styl życia, geny, podatność na występowanie siniaków, itd. Dlatego wygląd po zabiegu będzie różny. W każdym razie, podczas wampirzego liftingu, kłucie jest płytkie i może dojść jedynie do drobnych uszkodzeń małych naczyń krwionośny. Osoba doświadczona przeprowadzi zabieg tak, że wyjdziemy bez najmniejszego efektu ubocznego lub z pojedynczymi  siniakami mikro rozmiarów. U mnie pół godziny po zabiegu, skóra wraca całkowicie do stanu sprzed zabiegu.

UWAGA!

Wampirzy lifting może się przyczynić do powstania chorób autoimmunologicznych, a nawet do zatorów, dlatego szczególnie należy unikać mieszaniny bogatopłytkowego osocza i kwasu hialuronowego oraz ostrzykiwania czystą, nieodwirowaną krwią. Przed zabiegiem należy sprawdzić miejsce, w którym  mamy zamiar poddać się zabiegowi. Ponadto zachęcam do oddawania się w ręce specjalistów w danym zakresie, będących lekarzami lub pielęgniarkami, z odpowiednią wiedzą i przygotowaniem medycznym! Nie łakomimy się na cenę dużo niższą od rynkowej i nie damy się omamić „wyjątkowym” promocjom. Uczulam też na weryfikację koniecznych zasad higieny – czy gabinet wygląda na sterylny, czy osoba robiąca zabieg ma jednorazowe rękawiczki? Czy wasze włosy są wzięte w czepek? Miejsce zabiegu zdezynfekowane? Itp. Jeśli cokolwiek wzbudza wątpliwość  – w powiedzmy o tym od razu albo nie przystępujmy w ogóle do zabiegu w podejrzanym miejscu.

UWAGI DODATKOWE

Na ewentualne siniaki pozabiegowe można stosować maść z heparyną, która przyspiesza ich wchłanianie. 

Ponadto! Nie malujemy się przez minimum 24 h od wykonania zabiegu! W warstwie naszego naskórka są dziurki, które widać jedynie pod mikroskopem. Dochodzi do ich zapchania i przedostania się substancji chemicznych, brudu, kurzu do głębszych warstw. Unikamy dotykania ostrzykiwanych miejsc rękoma, nie przytulamy tego dnia zwierząt, zmieniamy poszewkę na poduszkę i sięgamy po świeże ręczniki.

MIEJSCE WE WROCŁAWIU, KTÓRE POLECAM NA ZABIEG

Od 2 lat chodzę na wampirzy lifting tylko do Sekrety Urody Kratochwil Wioletta – Wrocław

Polecam! 

Powyższy przycisk przeniesie Cię na stronę 

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW I ILOŚĆ W SERII

Efekty ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym widać już po pierwszym zabiegu. Jednak jeśli zależy nam na intensywnej odbudowie, regeneracji i odmłodzeniu – zabieg powinno się wykonać w serii od 5 do 10 ostrzykiwań, w przerwach od 4 do 6 tygodni. Później 1 zabieg przypominający za n. pół roku. najlepiej wykonywać wampirzy lifting w miesiącach o umiarkowanym i małym nasłonecznieniu – ze względu na możliwość  przebarwień. Niestety zapominamy o niezbędnej ochronie przeciwsłonecznej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *