Akcesoria

Lokówka

Chyba każdej z nas, która posiada proste włosy zdarzyło się marzyć o burzy loków. Wcale mnie to nie dziwi;). Nic straconego i nic niemożliwego! Wystarczy sięgnąć po wałki, bądź lokówkę. Lokówka – no właśnie i tu zaczyna się pewien dylemat, jak w przypadku prostownicy…Spełnić pragnienia, ale niszczyć włosy, czy tęskno wzdychać do upragnionych ideałów, ale zachować nienaruszoną strukturę włosów. Wiadomo, że jednym z bardziej szkodliwych dla naszych włosów czynników jest wysoka temperatura. 80-100 stopni Celsjusza powoduje zrywanie wiązań chemicznych znajdujących się we włosach, co skutkuje utratą ich wytrzymałości na urazy mechaniczne. Poddawanie włosów działaniu wysokiej temperatury bardzo negatywnie wpływa na ich osłonki – włosy stają się szorstkie w dotyku, kruche, łamliwe. W konsekwencji, przesuszone włosy są bardziej podatne na kolejne zniszczenia. Zaczynają wyglądać niekorzystnie. Tracą swój blask i sprężystość, a ich końcówki zaczynają się rozdwajać, co najintensywniej widać w świetle dziennym.
Jak temu zaradzić? Stosując kosmetyki ochronne. Zmniejszające negatywne oddziaływanie wysokiej temperatury podczas prostowania, bądź kręcenia włosów.
Pamiętaj, młodo wyglądające włosy, to włosy nawilżone, błyszczące, delikatne w dotyku i pełna życia fryzura. Włosy suche, zniszczone, sztywne to włosy kojarzące się ze starością, bądź chorobą. Postaw na zdrowie i młodość. Pamiętaj, że piękny wygląd zewnętrzny, to przede wszystkim zdrowy wygląd!?????????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *