Codzienna motywacja

Żyj a nie przygotowuj się do życia

Życie mamy jedno. Od nas tylko zależy, jak chcemy je przeżyć. Mamy dwa wyjścia:
– żyć pełnią, zgodnie ze swoją naturą, wartościami, pragnieniami, marzeniami, dostrzegając najmniejsze detale, za które czujemy wdzięczność, szanując siebie i innych;

– bądź egzystując, nie ciesząc się tym, co nas otacza, nie dostrzegając piękna świata, wylewając na około swoją frustrację, zadawalając jedynie innych, nie spełniając swoich marzeń, udając kogoś, kim nie jesteśmy i wcale być nie chcemy.

Są jedynie te 2 wyjścia. 2 drogi życia. Jaką wybierasz dla siebie? Życie czy egzystencję? Szacunek do siebie i innych czy kompletny brak poszanowania własnej osoby, jej pragnień, marzeń, odczuć?

Życie rozgrywa się “tu i teraz”. Nie ma wczoraj. Nie ma jeszcze jutra. Nie ma etapu przygotowawczego. Nie masz czasu na obmyślanie planów – jak żyć, co zrobić, co wybrać. To się dzieje na bieżąco. Nikt też na Ciebie nie zaczeka, aż w końcu namyślisz się, że to już chyba czas, by spróbować coś zmienić, zawalczyć o swoje godne życie, o siebie, o swoje ja. Nikt z ludzi nie będzie czekać wiecznie na Twoje zmiany a cóż dopiero życie. Ono Cię sukcesywnie popycha do działania. Zmusza Cię każdego dnia do wstania i podpowiada Ci, że masz kolejne 24 godziny, by ŻYĆ. Żyć przez duże “Ż”. Całą sobą. Kierunek, którym masz podążać też znasz – wsłuchaj się w melodię własnego serca. Ono Cię pokieruje. A w tej wędrówce w stronę spełniania własnych marzeń dopuść do głosu czasem rozum, który podpowie Ci, jakie lekcje życiowe już przerobiłaś, czego ponownie nie powtarzać, bo Ci nie służy, czego natomiast masz robić więcej, bo daje Ci szczęście i uśmiech.

Jesteś jedyna w swoim rodzaju. Twoje życie to unikatowa historia. Nie naśladuj drogi innych. Idź własną – niekoniecznie tą, która dla innych wydaje się logiczna, najlepsza czy oczywista. Nikt za Ciebie nie przeżyje życia więc nie pozwól, by ktoś albo coś wstrzymywało Cię przed życiem według własnych pragnień. Nie pozwól na to, być egzystowała tak naprawdę nigdy nie żyjąc i każdego dnia tylko powolnie więdła, zanikała, zatracała siebie przemijała…Nie pozostawiając nic za sobą – żadnych wspomnień, przeżyć, fantastycznych emocji, prawdziwych przyjaźni, udanego związku. Pamiętaj by ŻYĆ PEŁNIĄ SIEBIE.

Wspaniałego wieczoru <3

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *