Ciało

Zabieg antycellulitowo-ujędrniający: szczotkowanie ciała na sucho

ZABIEG ANTYCELLULITOWO – UJĘDRNIAJĄCY – SZCZOTKOWANIE CIAŁA NA SUCHO

Zapowiedziałam ostatnimi czasy serię zabiegów, które będą tanie, łatwe i szybkie, a efekty ogromnie satysfakcjonujące. Jak obiecałam, tak robię:). Szczotkowanie ciała na sucho to pierwszy z serii zabieg antycellulitowo – ujędrniający, który Ci przedstawię. Do jego wykonania proponuję długą szczotkę kąpielową, czyli tzw. long bath brush.

DLACZEGO TEN ZABIEG?

Szczotkowanie ciała na sucho, jak wspomniałam, posiada wszystkie cechy, jakie lubimy w zabiegach wykonywanych w domowym zaciszu. Jego łatwość, skuteczność i mały nakład finansowy powodują, że wybrałam go do mojej serii zabiegów przygotowujących skórę na sezon letni. Oczywiście polecam jego całoroczne stosowanie, nie tylko sezonowe.
Skąd wziął się pomysł szczotkowania na sucho? Zrodził się w Azji, gdzie jest bardzo popularną formą masażu. W tradycyjnej medycynie chińskiej jak i w hinduskiej ajurwedzie osoby praktykujące medycynę wschodu są głęboko przekonani, że oprócz właściwości pielęgnacyjnych, szczotkowanie przyczynia się również do zniwelowania powstających w ciele złogów energetycznych. Według nich, mają one negatywny wpływ na działanie całego naszego organizmu i przyczyniają się do powstawania np. depresji. Azjatki szczotkują skórę od najmłodszych lat. Sprawia to, że ch ciała pozostają w doskonałej kondycji przez długie lata. Wiedzą, że już kilka minut dziennego szczotkowania skóry zapewni doskonałe rezultaty! Czynność ta pobudza krążenie, umożliwia prawidłowy przepływ limfy, redukuje cellulit, ujędrnia skórę, ścierają martwy naskórek. Zważywszy na te fakty, dbanie o skórę powinno stać się naszym codziennym rytuałem, gdyż to właśnie ona stanowi największy organ naszego organizmu, a jej ogólna kondycja ma kluczowe znaczenie dla naszego wyglądu i zdrowia.

JAKĄ SZCZOTKĘ WYBRAĆ?

Najlepiej długą, drewnianą szczotkę z naturalnym włosiem oraz opcjonalnym ściąganiem rączki. Możesz wybrać jedną spośród kilku wariantów dostępnych na ogół w każdej drogerii bądź w sklepie z gamą produktów ekologicznych. Do wyboru są szczotki z dodatkowym paskiem na dłoń, z uchwytem w formie gałki lub, jak wspomniałam – z odczepianym długim trzonem, co umożliwi precyzyjne dotarcie do mniejszych parti ciała, a po założeniu trzona – łatwiej wyszczotkować plecy. Niektóre ze szczotek posiadają gumowe wypustki masujące, umiejscowione pomiędzy włosiem. Wzmacniają one efekty zabiegu.

PRZED ZABIEGIEM

Opcja 1

– Przygotuj skórę do zabiegu: wymyj ją i wysusz. Nie możesz pozostawiać na niej resztek balsamu, kremu, olejku, itp.

Opcja 2

– Zrób zabieg przed prysznicem, czy kąpielą: w czasie mycia złuszczony podczas szczotkowania naskórek, brud, zanieczyszczenia zostaną spłukane z wodą.

UWAGI

Szczotka z naturalnego włosia jest delikatna, co zmniejsza ryzyko mocnego podrażnienia skóry.
Po szczotkowaniu koniecznie zadbaj o aplikację odpowiedniego produktu o działaniu antycellulitowym, wyszczuplającym czy ujędrniającym.
Warto wykonywać zabieg rano, jeszcze przed rozpoczęciem całego dnia. Zyskamy dodatkową energię i pobudzenie do działania.
Wieczorne sesje zrelaksują i odprężą. Połącz je z aromaterapią świeczkami zapachowymi.
Podczas szczotkowania zawsze należy omijać miejsca, w których skóra jest uszkodzona, zraniona, ze stanem zapalnym bądź z żylaki.

JAK SZCZOTKOWAĆ?

Technika odgrywa tu kluczową rolę i należy postępować zgodnie z instrukcją. Zwracaj uwagę na natężenie i kierunek ruchów szczotki.

RUCHY mają być długie, posuwiste i w kierunku serca.

Pierwszy zabieg może sprawić wrażenie mało przyjemnego, jednak nie należy się tym przejmować, bo efekty po zabiegu zrekompensują początkowe odczucia. Pamiętaj również, by pierwszy seans był wykonany łagodniej, z mniejszą intensywnością bodźców.

Szczotkowanie zacznij najlepiej od rąk – ruchy wykonuj od palców, wnętrza dłoni, nadgarstków, poprzez posuwiste ruchy wewnątrz oraz na zewnątrz ręki, kończąc na barkach.

Podobnie postępuj z nogami – posuwistymi ruchami szczotkuj najpierw wierzch oraz spód stóp, przejdź do góry masując łydki i zakończ na udach.

Brzuch i klatkę piersiową zważywszy na ich dużą wrażliwość i depikatną skórę, szczotkuj bardzo delikatnie za każdym razem.

Technika dla stawów i miejsc, gdzie znajdują się węzły chłonne, jest nieco inna i masujemy je wykonując okrężne ruchy.

CZAS ZABIEGU

Całość tego zabiegu powinna trwać najlepiej od 5 do 10 minut. Nie zaleca się przekraczania czasu szczotkowania, ponieważ ciało szybko przyzwyczaja się do niepotrzebnych, mocnych bodźców i przestaje odpowiednio reagować na zabieg. Uodparnia się i przestaje odpowiednio pracować, dając mniejsze efekty.

One Comment

  • Tomasz Michałowski

    Słowa mają ogromną moc, Ja bardzo w to wierzę. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu jak zaklęta jest mądrość, której szukamy w życiu przez bardzo długi czas. zapraszam do siebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *