Posty ogólne

Szybka regeneracja organizmu

Sylwester, Sylwester i po Sylwestrze 😉! A teraz kończy nam się niedziela i od jutra wracamy do codziennych obowiązków. Jeżeli jeszcze nie czujesz się odpowiednio wypoczęta i zregenerowana po szleństwie sylwestrowej nocy, to masz jchwilę i móje sprawdzone sposoby na szybki oraz skuteczny powrót do formy.
1. Znajdź spokojne miejsce w domowym zaciszu, włącz muzykę relaksacyjną – np. dostępną na YouTube, usiądź po turecku, albo połóż się. Przyjmij wygodną postawę ciała – popraw ustawienie, jeśli jest taka potrzeba. Zamknij oczy, zacznij oddychać przeponowo – przy głębokim wdechu nosem, tłocz powietrze do brzucha. Przy wydechu – również przez nos, włącz do pracy mięśnie brzucha i dociskając je do kręgosłupa, wypuszczaj powoli powietrze. Cały cykl powtórz od 30 do 50 razy. Jak skończysz, poleż/posiedź jeszcze chwilę w spokoju, dopiero po chwili pomału otwieraj oczy…
2. Napij się soku pomidorowego, albo zjedź pomidory, bądź banana. Pomidory to nieocenione źródło potacu i magnezu, banan podobnie. Te pierwiastki, nie bez podwodu nazywane pierwiastkami życia, umożliwiają włąściwą pracę naszego organizmu. Potas jest odpowiedzialny za prawidłową pracę mięśni, oraz za dobrą koncentrację. Typowymi objawami niedoboru potasu są skurcze mięśni, zmęczenie, nadciśnienie, zdenerwowanie, a nawet obrzęki kończyn górnych i dolnych. Magnez stabilizuje pracę całego układu nerwowego, zwiększa zdolność koncentracji, działa uspokajająco, poprawia pamięć, bierze udział w przemianach węglowodanów, białek i tłuszczy,
Sok pomidorowy jest zatem idealny na dolegliwości związane z kacem, jeżeli komuś zdarzy się przesadzić z ilością alkoholu. Nawet jeśli nie czujesz się najgorzej, warto po spożyciu alkoholu, bądź przy dużym spożywaniu kawy uzupełnić braki “wypłukanych” witamin i minerałów. Jeśli jeszcze nie jesteś do niego przekonana, jedź po prostu pomidory – te dojrzałe, z dobrego źródła.
3. Pij dużo wody mineralnej – woda mineralna to woda zawierająca sole mineralne w postaci jonów w ilości od 1000 mg/l, czyli 1 g/l. Niektóre wody nazywane “mineralnymi” wcale nimi nie są, dlatego tak istotne jest zapoznanie się z etykietą. Do dody dodaję sok wyciśnięty z połówki cytryny, co zapewnia mi naturalną przyswajalną przez nasz organizm, dawkę witaminy C.

Te 3 proste sposoby postawią Cię szybciej na nogi, dodadzą energii, poprawią nastrój, pomogą pozbyć się dolegliwości trawiennych i związanych z pracą pozostałych narządłów. Będziesz gotowa, by jutro z uśmiechem zacząć nowy dzień !

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *