Włosy

Regeneracyjna maska do włosów z miodem i awokado

REGENERACYJNA DOMOWA MASKA DO WŁOSÓW Z MIODEM I AWOKADO

Była regeneracja skóry i przyszykowanie jej na powitanie pierwszych promieni wiosennego słońca, a teraz zatem pora na regeneracje włosów !

Potrzebne Ci będą:

– dojrzałe awokado,
– miód naturalny o płynnej konsystencji – łyżka stołowa,
– żółtko kurzego jaja,
– oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia – łyżka stołowa.
Wybieraj najlepiej produkty wysokiej jakości pochodzące z upraw ekologicznych.

Sposób przygotowania:

Awokado przetnij na pół, usuń pestkę, wydrąż miąższ łyżką, przerzuć do blendera, dołóż żółtko kurze, wlej łyżkę oliwy z oliwek i łyżkę miodu. Miksuj produkty do uzyskania jednolitej masy. Jeśli wolisz bardziej lub mniej gęstą formę maski – operuj ilością składników – dolej trochę oliwy, dołóż jedno żółtko jaja. By zagęścić – dołóż awokado.
UWAGA! Jeśli posiadasz bardzo długie włosy, przygotuj podwójną porcję mieszanki.

Aplikacja:

Nałóż rękawiczki ochronne, nakładaj maskę na całą długość włosów, pomagaj sobie specjalnym grzebieniem do nakładania masek – takim z rzadkimi, grubymi ząbkami. Po nałożeniu, wmasuj dokładnie w skórę głowy – maska ją nawilży, zregeneruje suchy naskórek – przesuszony przez zimowe nakrycia głowy i ogrzewanie w pomieszczeniach i mocno odżywi. Włosy zregeneruje na całej ich długości – wzmacniając cebulki i strukturę włosa. Zwiń włosy, upnij na górze, nałóż czepek ochronny, zawiń włosy w ręcznik i całość zwiń w turban.

Czas zabiegu:

Maskę trzymaj na włosach od 30 minut do 45. Po upływie czasu zmyj ją ciepłą wodą, używając na koniec delikatnego szamponu i odpowiedniej maski. Polecam kosmetyki bez sylikonu i parabenów.

Przyjemnego domowego salonu SPA 🙂)))!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *