Domowe zabiegi odmładzające,  Pozostałe

Domowa kuracja na długie i gęste rzęsy

SPOSÓB NA DŁUGIE I GĘSTE RZĘSY

Marzysz o wachlarzu gęstych, długich i mocnych rzęs? Wszystko jest możliwe i to z pomocą odpowiednich kosmetyków odżywczych.

JAKI PRODUKT WYBRAĆ?

Na rynku dostępnych jest sporo produktów, z różnorodnych firm. Do najskuteczniejszych i najbardziej znanych zaliczyć można: Long4Lashes, Revitalash, Long Lashes Forever, BIOTEBAL Rzęsy XXL, Miralash, 
L’ Biotica.

JAKĄ ODŻYWKĘ WYBRAŁAM?

Od 2 lat używam odżywki na porost rzęs Long4Lashes od OCEANIC i moje rzęsy jeszcze nigdy nie były aż tak długie – 12 -13mm. Dodatkowo, są błyszczące i grube.

JAK DODATKOWO ZINTENSYFIKOWAĆ KURACJĘ?

Do mojej standardowej kuracji dołączyłam ostatnio żelową odżywkę do rzęs i brwi z ORIFLAME oraz tusz do rzęs – również od Long4Lashes, który stymuluje porost rzęs i dba o ich sprężystość podczas całego dnia noszenia make up’u. Polecam zakup gotowych zestawów, ponieważ w korzystnej cenie zaopatrzysz się w 2 wystrzałowe produkty.

RÓŻNE FORMY ODŻYWEK – O CO CHODZI?

Odżywki na porost rzęs i ich ogólną poprawę kondycji przybierają 2 formy opakowań. Pierwsza jest w formie małego, smukłego pojemniczka z zakrętką, do której przymocowany jest patyczek z cienkim pędzelkiem. Kosmetyk aplikuje się w tym momencie raz dziennie wzdłuż linii górnych rzęs.
Drugi typ dotyczy odżywek w formie tuszu. Często zdarza się, że są to odżywki zarówno do rzęs jak i do brwi, a składniki odżywcze są zamknięte w formie przezroczystego żelu, którym należy “wytuszować” rzęsy i/lub brwi. Ten produkt można nakładać rano i wieczorem.

JAKA ODŻYWKA DAJE LEPSZE EFEKTY?

Zdecydowanie lepsze i pożądane rezultaty uzyskamy stosując odżywki z pędzelkiem, nakładając kosmetyk wzdłuż linii rzęs. One posiadają bardzo skuteczne składniki stymulujące ich porost. Odżywki w żelu, którym “tuszujemy” rzęsy działają głównie odżywczo i wzmacniająco. Dlatego ja zalecam i praktykuję łączenie ich działania.

JAK APLIKOWAĆ ODŻYWKI BY NIE PODRAŻNIĆ OCZU?

Wiele słyszy się o tym, jak odżywki do rzęs podrażniają oczy. Oczywiście, zdarza się, że przy nieumiejętnej aplikacji, za duża ilość preparatu spłynie i dostanie się do kącików oczu, powodując podrażnienie i pieczenie. Jednak sukces tkwi w wypraktykowaniu takiej aplikacji. Nic lepiej nie czyni mistrza jak systematyczna praktyka;).

Podczas nakładania odżywki z pędzelkiem pamiętaj, żeby:

1) po odkręceniu, obetrzeć o brzegi pojemniczka nadmiar preparatu na pędzelku,

2) zamknąć oko i zacisnąć powiekę,

3) przeciągnąć pędzelkiem jednym, długim ruchem wzdłuż linii rzęs, pamiętając by nie zaczynać bezpośrednio od kącika wewnętrznego oka i nie dojeżdżać do samego kącika zewnętrznego,

4) po aplikacji, odczekaj z 30 s do 1 min aż kosmetyk zdąży się w miarę wchłonąć,

5) otwórz oko, pomrugaj nim kilka razy,

6) powtórz powyższych 5 kroków na drugim oku.

Podczas nakładania odżywki w formie tuszu:

1) po odkręceniu, obetrzyj nadmiar preparatu ze szczoteczki,

2) “wytuszuj” starannie górne i dolne rzęsy, uważając, żeby nie wsadzić sobie szczoteczki do oka,

3) pomrugaj kilka razy oczami, zobacz czy wszystko jest w porządku,

4) zakończ aplikację, albo odczekaj 5 minut i wykonaj standardowy dla Ciebie makijaż oka.

UWAGA: Możesz tym typem odżywki przeczesać oczyszczone wcześniej płynem micelarnym i pozostawione do wyschnięcia, brwi.

DLACZEGO WARTO ZAKUPIĆ PIELĘGNACYJNY TUSZ DO RZĘS?

Makijaż towarzyszy nam przeciętnie przynajmniej przez 8 h w ciągu dnia. Tusz do rzęs obciąża rzęsy, wysusza i powoduje często ich nadmierne wypadanie czy kruszenie się. Aby uniknąć tego typu problemów, wystarczy zainwestować w tusz, który dodatkowo zadba o ich kondycję. Będzie miał w swoim składzie np. wosk pszczeli, aloes, itp.

JAKICH EFEKTÓW SIĘ SPODZIEWAĆ?

Jak sama nazwa wskazuje – odżywki do rzęs mają za zadanie dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych, by rzęsa mogła prawidłowo wzrastać i cechować się grubością, zdrowym połyskiem, elastycznością i długością. Stosując preparaty tego typu, rzęsy stają się bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i wpływ szkodliwych czynników środowiska. Przestają nadmiernie wypadać i kruszyć się. Zauważymy również wyraźne ich zagęszczenie i przyciemnienie.

PO JAKIM CZASIE WIDAĆ PIERWSZE EFEKTY?

Pierwsze efekty kuracji takimi produktami zobaczysz już przeważnie po 3 tygodniach systematycznego stosowania 1 raz dziennie. Następnie, pozostaje jedynie podkręcenie rzęs zalotką, wytuszowanie ich ulubionym tuszem – nie koniecznie z serii kosmetyków na porost rzęs i czarowanie wachlarzem pięknych, własnych rzęs.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *